Seçim Notları

sarıyerr28 Şubat sürecinde hakları elinden alınarak öğretmenlik mesleğinden ihraç edilen Fatime Hışıroğlu, bu kez kendi isteğiyle öğretmenlikten istifa ederek Ak Parti İstanbul 2. Bölgeden milletvekili aday adayı oldu.

Hışıroğlu, istifa ettiği 10 Şubat’tan bu yana geçen süreyi şöyle değerlendirdi…

“Bilindiği gibi ben mesleğimden istifa ederek aday adaylığına başvuruda bulundum. Bu bazılarına şaşırtıcı gelebilir. Benim için ise dünya görüşümün farklı alanlarda da ifadecisi olabilmeye vesile kılmak istediğim bir durum. Aday adaylığı ile alakalı çalışmaların bir aşaması olan temayül yoklamaları için seçim bölgemize ait 12 ilçede ilçe başkanlıkları düzeyinde görüşmelerde bulunduk. Öncelikle bu görüşmelerde ilçe başkanlarına, yönetime, kadın ve gençlik kolları başkanlarına alakaları ve nezaketlerinden dolayı teşekkür ederim.

Çalışmalarımız oldukça verimli geçti. Çok sayıda aday adayının başvuru yaptığı seçim maratonunda birçok kimseyle tanıştık. Aslında rakiplerimiz olan aday adaylarıyla kurulan güzel diyaloglarımız oldu. Birçok meslek grubundan aday adayı oluşu da ayrıca dikkatimizi çekti. Bunlardan en çok başvuru avukatlardı. Sanayi, serbest meslek, tıp, eğitim, serbest meslek gruplarından da başvurular vardı. Hanımların katılımı da oldukça yoğundu. Başörtülü, başörtüsüz farklı farklı sosyal çevrelerden aday adayları… Sanıyorum bölgemde öğretmenlikten gelen tek eğitimci benim, ayrıca istifa ederek bu sürece giren de. Aday adaylarının yaş ortalaması orta yaş grubu… Genç aday adayları olduğu gibi, orta yaşın üstünde olanlar da var.

Görüşmelerde kendimizi tanıtmaktan başka projelerimizden ve vekillikte yapmak istediklerimizden, fikirlerimizden de söz ettik vaktin elverdiği müddetçe.

Fikrimiz, duruşumuzu, farkındalığımızı fark edenler de bizi ayrıca memnun etti.

Böylece geçen günlerin ardından 1 Mart’ta Ak Parti İl Başkanlığının salonunda 2. Bölge aday adaylarının temayül oylaması gerçekleşti. Saatlerce süren oylama işlemi nihayet tamamlandı. Bu zaman içinde bizi arayıp bulan destekçilerimizle tanışmak da ayrıca güzeldi. Canla başla bizim için çalışan insanları görmek beni ziyadesiyle mutlu etti. Demek ki mesajımız alınmış diye düşündüm. Aslında bunun için çok da fazla bir çaba sarf etmedik. Sadece tabii olduk, olduğumuz gibi…

Bu yolda milletvekilleri adaylarını kesin listesinin açıklanacağı 20 Nisan’a kadar aday adaylığı çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Adaylığımız söz konusu olursa yola devam edeceğiz. Yok eğer bu mümkün olmazsa edindiğimiz tüm tecrübelerimizi hayatımızda faydalı çalışmalara vesile kılacağız inşaallah. Ve bundan önce olduğu gibi bundan sonra ve her zaman dünya görüşümüzün hayatın her alanında fikirde, sanatta, eğitimde ifadecisi olabilme gayretlerimizi sürdüreceğiz.Nihai olarak hayatımızın noktalanacağı bilmediğimiz o ana kader amel defterimizin sevap hanesine yazılacak işler yapmayı nasip etsin Allah’ım. Türkiye’nin ve dünyanın daha güzel günler yaşaması için her zaman her alanda mesuliyetimizin idrakindeyiz.” dedi.

Gaye Genç Adam Yayın Grubu olarak yayınevimizin yazar ve editörü olan Fatime Hışıroğlu Hocamıza başarılar diliyoruz.

fatih kadın 1 beyoğlu k kağıthane eyüpilçe sultan 1 gop2 kağıthane kadın eyüp kadın sarıyerr

Be the first to comment on "Seçim Notları"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*