HAYALDEN GERÇEĞE

Büyük Doğu (Başyücelik Devleti) büyülü, efsanevî, ayakları yere basmaz, sadece kültürel bir tatmin aracı veya ütopik bir kurgu değildir; ayakları yere basan, somut bir devlet ve toplum modeli sunan ve öneren, İslama nispetle örgüleştirilmiş muazzam bir kurtuluş formülüdür.

Bize düşen, her fırsatta tutulmaz, yakalanmaz bir anka kuşu misali ondan söz etmek, onu övmekle yetinmek değil; Başyücelik Devleti’ni, her branş, saha ve şubesiyle yeryüzüne indirmek ve onun hüküm ve önerilerini anlatmaktır.

Başyücelik’de Hukuk, Başyücelik’de Aile, Başyücelik’de Adliye, Başyücelik’de ekonomi gibi bütün sahaları tartışmaya açarak, onu kitap sahifelerinden meydan yerine taşımak!

Yarınların Ümmet coğrafyasında, coğrafi sınırları aşmış İslam’a muhatap bir devlet ve toplum modelinden söz ediyoruz. Şimdi değil de ne zaman îfâ edilecek bu borç? Hiç değilse takipçilerimize bir “birikim” bırakmak adına!

Bu işin çap, kapasite, feraset ve irfan meselesi olduğu şuuruyla yetişmek ve yetiştirmek vebâli var!

Birden ışıkların sönmesiyle, yığınların başlattığı karmaşa, kargaşa ve kaos ortamını, ışıkları tekrar yakarak sonlandırır, nizama sokar ve yönlendirirebiliriz!

Işıkları yakalım!

Be the first to comment on "HAYALDEN GERÇEĞE"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*