Futbol Hikayeleri

images

     ” Futbol Hikâyeleri’nde, sadece “futbol” u bulmayacaksınız, aynı zamanda hayatının en kritik döneminde ele alınmış ” insan” ı bulacaksınız.”  

 

     İnsan hayatının en kritik dönemi, çocukluktan çıkıp, yetişkiliğe hazırlandığı, ilk gençlik çağıdır. Çünkü insan, ileride olacağı ne varsa, onun adımlarını da bu dönemde atar. İlk gençlik çağında atılan adımlar, hayatımızın geri kalan bölümünü derinden etkiler.
    Hayatlarının ilk döneminde kötü bir eğitim alanlar veya aldıkları eğitime gereken önemi vermeyenler, hayatlarının geri kalan bölümünde istenilen başarıları elde edemezler. Eğitim tek taraflı değildir; eğitim sadece verilmez, aynı zamanda alınır. Sık sık gençliklerine âh eden insanlar görürüz; bunlar, kendilerine sunulan eğitim fırsatını değerlendirmemiş kimselerdir.
     İnsan, yetenek ve eğitiminin toplamıdır. Sadece yetenekli insanlar, sadece yarım kalmış insanlardır. Niceleri vardır ki, iyi bir eğitim almadıkları için, ya yeteneklerini köreltirler veya kötü amaçlara yöneltirler. Ancak ilk gençlik dönemlerinde doğru ve sağlıklı bir eğitim alan kimseler, yeteneklerini parlatabilirler.

 S.Gürsel Avcı

Be the first to comment on "Futbol Hikayeleri"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*