28 ŞUBAT ÖĞRETMENLİĞİNDEN MİLLETVEKİLLİĞİ ADAY ADAYLIĞINA

aday kart28 Şubat Öğretmenlerinden Fatime Hışıroğlu, Ak Parti’den Milletvekili Aday Adaylığını Açıkladı.

22 yıldır öğretmenlik mesleğini sürdüren Hışıroğlu, geçtiğimiz günlerde MEB’deki görevinden istifa ederek siyasete atıldı.

Hışıroğlu, 28 Şubat sürecinde başörtüsü sebebiyle çeşitli cezalara çarptırılmış ve öğretmenlikten ihraç edilmişti. Ak Parti hükümetinin getirdiği yasayla diğer 28 Şubat mağduru memurlar gibi affa uğrayarak mesleğine dönen Hışıroğlu, geçen süre içinde başörtüsü yasağının kaldırılması yönünde  büyük bir mücadele verdi. Kendisi gibi 28 Şubat sürecinde mesleğinden ihraç edilmiş öğretmenlerle birlikte 28 Şubat Öğretmenleri Platformu’nun kurucu üyelerinden oldu. Bu platformda ve öncesinde de başlatılan hukuki süreçte, kaybedilmiş bazı hakların geri alınmasında çalışmalarda bulundu.

Fatime Hışıroğlu aynı zamanda yine başta 28 Şubat süreci, eğitim-öğretim ve çeşitli toplumsal alanlarda faaliyetleri olan Gaye Fikir Platformu’nun da kurucu başkanı. Platform özellikle Mirzabeyoğlu Davası ile ilgili aktif çalışmalarda bulundu. Bolu F Tipi Cezaevi önünde gerçekleştirilen Mirzabeyoğlu’na Özgürlük Kampı başta olmak üzere kamuoyu oluşturulmasında etkili oldu.

Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni olan Fatime Hışıroğlu’nun çeşitli yayın organlarında yayınlanmış makaleleri ile birlikte roman türünde iki kitabı bulunmakta. Dönem romanı özelliği taşıyan bu eserlerde kendisinin de içinde bulunduğu toplumsal mücadele tarihinden kesitler var. Yazar aynı zamanda Gaye Genç Adam Yayınlarının editörlüğünü de yapmakta.

Hışıroğlu eğitimin içinden geldiğini ve bu alanda çok uzun yıllar görev yaptığı için eğitimin meselelerini bizzat tespit etme imkânı olduğunu ve çözümleri için fikir ve projeleri bulunduğunu ifade ediyor. Bunlardan bazıları; öğrencilerin dershane eğitimine ihtiyaç duymadan üniversiteye hazırlayacak yeni düzenlemeler, eğitimde branşlaşmanın daha erken başlatılması, sanat ve kültürel faaliyetlerin ders kapsamına alınması, sokak çocuklarıyla ilgili eğitim kampanyaları ve Osmanlıca eğitimi gibi projelerinin milletvekili seçildiği takdirde hayata geçirilmesi için çalışmalarının olacağını ifade etti.

Hışıroğlu 28 Şubat’ın mahkum ettiği “Müslüman Tutsaklara Özgürlük” ve haklarının takibi, hasta mahkumların tahliyesi için çalışacağını belirtti.

Fatime Hışıroğlu Ak Parti Milletvekili aday adaylığında kendisinin en önemli referansının “fikir” bunun da alameti farikasının Büyük Doğu- İbda fikir sistemi ve dünya görüşü olduğunu vurguladı.

(Basın Duyurusu)

13.02.2015

 

1 Comment on "28 ŞUBAT ÖĞRETMENLİĞİNDEN MİLLETVEKİLLİĞİ ADAY ADAYLIĞINA"

  1. Furkan Selçuk Soylu | 14 Şubat 2015 at 13:22 | Cevapla

    Allah yolunuzu kavi eylesin. Milletvekilliği aday adaylığınız hayırlı olsun. Aksiyoner fikrin mecliste olması övüncümüz olacaktır.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*